Եվրանեսթի ԽՎ հանձնաժողովի անդամներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ
Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները փետրվարի 22-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ,  ծաղկեպսակ դրեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը։
Եվրանեսթի խորհրդարանական վեհաժողովի ներկայացուցիչները եղան Ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան Հայոց Մեծ եղեռնին առնչվող վավերագրերին ու փաստաթղթերին։
Եվրանեսթի ԽՎ Սոցիալական հարցերի, կրթության, մշակույթի եւ քաղաքացիական հասարակության հարցերի հանձնաժողովի համանախագահ Լայմա Լյուչիա Անդրիկիենեն նշեց. «Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում կազմակերպիչներին, որ մեզ հնարավորություն ընձեռվեց մեր հարգանքի տուրքը մատուցել անմեղ զոհերի հիշատակին»։
Տիկին Անդրիկիենեն գրառում թողեց Հայոց ցեղասպանության թանգարանի հուշամատյանում. «Հայ ժողովուրդը վայելում է մեր հարգանքը, եւ մենք նրա կողքին ենք։ Մենք պետք է բուժենք հայ ժողովրդի վերքերը»։

Members of the EURONEST PA Committee Visit Tsitsernakaberd
On February 22 the members of the of the Standing Committee on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society of the EURONEST Parliamentary Assembly visited Tsitsernakaberd laid flowers at the Memorial perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims, honored the memory of one and a half million innocent victims with a minute of silence and bowed their heads.
The representatives of the EURONEST Parliamentary Assembly have been in the Genocide Museum, got acquainted with the documents concerning the Armenian Genocide.
Laima Liucija Andrikiene, Co-Chair of the Committee on Social Affairs, Education, Culture and Civil Society of the EURONEST PA noted: “I express my deep gratitude to the organizers that gave us opportunity to pay our tribute to the memory of the innocent victims.”
Ms Andrikiene left a note in the Commemoration Book: “The Armenian people enjoy our respect, and we are next to them. We should cure the Armenian people’s wounds.”